Úvod > Pro žáky > Anglický jazyk

Anglický jazyk

Naše škola umožní svým žákům připravovat se na Cambridgeské jazykové zkoušky z angličtiny (YLE Starters a Movers), a to buď v rámci zájmových kroužků nebo při běžné výuce. Od září 2019 jsme zahájili pilotní projekt, jehož cílem je, aby žáci, kteří budou chtít, mohli tyto zkoušky skládat ve třetí a v páté třídě v rámci běžné školní výuky. Co to znamená? S projektem  začneme v první a druhé třídě. Tyto třídy se budou učit podle nových učebnic řady Kid’s Box (nakladatelství Cambridge University Press), které jsou jednak zaměřené na procvičování mluvení, a jednak obsahují přípravu na zmíněné mezinárodní zkoušky.

Vzhledem k uzavření školy v době koronavirové pandemie, může dojít k drobným změnám v přípravě na zkoušky.

Učebnice této řady jsou moderní, zábavné a jejich pracovní sešit obsahuje online přílohu, v níž mohou děti dělat na počítači cvičení navíc nebo hrát hry. Pokud Vás zajímají písničky či animované příběhy z učebnice, můžete se podívat na webovou stránku: Kid's Box.

Jak písničky, tak příběhy jsou navázané na učivo jednotlivých lekcí, které procvičují a upevňují.

Učebnice Kid’s Box nemají českou verzi a zadávání úkolů je pouze v angličtině. Nakladatelství Cambridge University Press proto vytvořilo uživatelské příručky pro rodiče, kteří sami anglicky nekomunikují, ale rádi by své děti k učení angličtiny vedli.

Tyto příručky si můžete stáhnout zde:

Kid's Box_1 - příručka pro rodiče.pdf

Kid's Box 2 - příručka pro rodiče.pdf

Pokud máte v souvislosti s touto změnou jakékoliv dotazy, ráda Vám na ně odpovím buď prostřednictvím e-mailu: matulikova@zsspojencu.cz nebo při třídních schůzkách či kdykoliv jindy ve škole.

Věřím, že tato změna povede ke zkvalitnění výuky angličtiny na naší škole. Zdůrazňuji, že skládání jazykových zkoušek bude zcela dobrovolné a ti, kteří o zkoušky nebudou mít zájem, nečeká žádná práce navíc. Na základě zkušeností mohu říct, že Kid´s Box děti většinou velmi baví, a že hodiny angličtiny s touto učebnicí jsou především zábavou.

Mgr. M. Matulíková

učitelka AJ na ZŠ Spojenců