Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > Aktuality > Karanténa ve škole

Karanténa ve školeDobrý den,

k dnešnímu dni máme ve škole v karanténě dvě třídy. Třída jde do karantény v případě, že se v ní žáci setkali s covid-19 pozitivním spolužákem. Délku karantény stanovuje hygienická stanice a rodiče jsou vždy s jejím obsahem seznámeni. Minimální délka je 14 dnů.

Učení bude probíhat on line v rozsahu cca 50% běžného rozvrhu hodin. Děti, které se s pozitivním spolužákem nesetkali, se mohou připojit k výuce nebo chodit do školy. Přiřadíme je do jiné třídy.

 V době karantény mají děti nárok na oběd. Kontaktujte mailem jídelnu. Obědy se vydávají od 11 do 11,15 hodin u zadního vchodu do školy, hygienicky zabalené. Vyzvedávat je může pouze ten, kdo není v karanténě.

Všechny dotazy směřujte na třídní učitelky.

 Množí se dotazy, jestli není možné nařídit dětem nošení roušek během celého dne a tím zabránit tomu, aby šla do karantény celá třída. Dnes jsem hovořila s Hygienou pro mládež a dorost pro Prahu 9. Jejich odpověď je, že nařídit to možné NENÍ a stejně bychom karanténě nezabránili.

Proto prosím o osobní odpovědnost - NEMOCNÉ DÍTĚ DO ŠKOLY NEPATŘÍ.