Drobečková navigace

Úvod > Pro uchazeče > Zápis do 1. třídy

Zápis do 1. třídy

 

Zápis pro české děti

Bude upřesněn.

Výsledky přijímacího řízení do 1. třídy na školní rok 2023/ 2024

 Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2023/2024

 

Den otevřených dveří

Bude upřesněn.

Seznam spádových ulic:

Božanovská ( lichá 29 - 115, sudá 34 - 122, 32A,B,C), Bratranců Veverkových, Brdecká, Březovická, Bříšťanská, Do Svépravic, Dobrošovská, Dolská, Domkovská, Harcovská, Hřídelecká, K Hrázi, K Rybárně, Ke Starým rybníkům, Ke Xaverovu, Koutská, Kožíškova, Krahulčí, Machovská, Meziluží, Na Bačálkách, Na Chvalce, Na Pozorce, Na Svěcence, Nad Návsí, Pod Starákem, Podůlší, Prachovská, Rašínská, Semonická, Spojenců( lichá 45-75,sudá 38-66), Šanovská, U Hvozdu, V Dílcích, V Javorech, V Lukách, Václava Špačka, Věžická, Všelipská, Xaverov, Zájezdní, Zárybnická, Závrchy, Zdoňovská

Kritéria zápisu do 1. ročníku ZŠ

 1. Dítě s místem trvalého pobytu, v případě cizinců s místem pobytu, v příslušném školním obvodu ( spádové oblasti) základní školy.
 2. Dítě s místem trvalého pobytu, v případě cizinců s místem pobytu, v městské části Praha 20, jehož sourozenec se v době zápisu již vzdělává v základní škole .
 3. Dítě s místem trvalého pobytu, v případě cizinců s místem pobytu, v městské části Praha 20.
 4. Dítě s místem trvalého pobytu, v případě cizinců s místem pobytu, jiné městské části, jehož sourozenec se již v základní škole vzdělává.
 5. Dítě s místem trvalého pobytu, v případě cizinců s místem pobytu, jiné městské části.
 6. Dítě s místem trvalého pobytu, v případě cizinců s místem pobytu, mimo hlavní město Praha, jehož sourozenec se již v základní škole vzdělává.
 7. Dítě s místem trvalého pobytu, v případě cizinců s místem pobytu, mimo hlavní město Praha. 

V případě, že v jednom z kritérií vyjma zákonného kritéria č. 1 nebude možné přijmout všechny uchazeče splňující dané kritérium, bude provedeno losování.

Dokumenty k zápisu

 1. Rodný list dítěte
 2. Občanský průkaz rodiče pro doložení místa trvalého pobytu
 3. Cestovní pas a povolení k pobytu (týká se pouze cizinců mimo EU)
 4. Rozhodnutí o loňském odkladu povinné školní docházky
 5. Doporučení pedagogicko-psychologické poradny a odborného lékaře (týká se pouze dětí mladších šesti let či dětí , kde rodiče žádají o odklad docházky)